Pomysły na stroiki wielkanocne

Zarówno Święta Bożego Narodzenia jak i Wielkiej Nocy nie mogą się obejść bez dekoracji. Mogą mieć one różny charakter. Prym wśród ozdób niezaprzeczalnie wiodą stroiki. Jak wszystko na tym świecie nie powstają jednak znikąd. Muszą mieć swojego twórcę. Z reguły są to profesjonaliści, którzy tworzą tego typu kompozycje na co dzień. Wielkanoc jest jednak tak wyjątkowym czasem, że warto samemu zabawić się i wyczarować wyjątkowy stroik.

Stroik wielkanocny z pewnością różni się od tych wykonywanych z okazji innych świąt, na przykład Bożego Narodzenia. Dlaczego? Z pewnością jednym z powodów jest nadchodząca wiosna. Kiedy za oknami wszystko budzi się do życia również stroik powinien odzwierciedlać tą sytuację. Dlatego królującymi kolorami są najróżniejsze odcienie zieleni.
Jaki powinien być stroik wykonany z okazji świąt Wielkiej Nocy? Nie istnieją sztywno określone reguły. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań twórcy. Dla tradycjonalistów mogą to być kompozycje typu baranek na rzeżusze w towarzystwie kolorowych pisanek. Bardziej wymagający z pewnością postawią na bardziej wyszukane kompozycje, np. pokuszą się o stworzenie stroika w wydmuszce.

Ozdoba świątecznego stołu powinna być nietuzinkowa. Dlatego warto postawić na własny gust i nie kierować się tym co powinno się robić, a co nie podczas tworzenia stroika. To od nas zależy czy będą to tylko pięknie ozdobione pisanki w ozdobnym koszyku czy wyszukana kompozycja, która wprawi w osłupienie rodzinę i znajomych.

Tworzenie wielkanocnego stroika jest również świetną okazją do wspólnej zabawy z dziećmi. Z pewnością jest o wiele lepszą rozrywką niż spędzania czasu przed telewizorem. Jest jednak jeden warunek: to co stworzą nasze pociechy nie koniecznie musi odpowiadać naszym gustom. W tym wypadku bowiem ważne jest serce włożone w pracę, a nie ona sama.

Nie każdy jednak czuje się dobrze wykonując twórcze zadania. Dlatego nie ma przymusu samodzielnego tworzenia stroików wielkanocnych. Zawsze można kupić gotową sztukę i właśnie ją postawić na świątecznym stole. Zarówno bowiem ten stworzony przez nas, jak i przez florystkę będzie piękną ozdobą wielkanocnego stołu. Najważniejsze, żeby zasiąść przy tym razem z bliskimi, nawet gdy nie ma na nim żadnych dekoracji.